Euro je sve bliže: Hrvatska na Rujevici 'petardom' srušila Latviju, Vatreni pokazali nadmoć

Na Rujevici su bila 8152 gledatelja, a s tribina cijelo vrijeme traje pjesma koja je nosila Vatrene do nove senzacionalne pobjede.

BILD.BA | 9. RUJNA 2023. | 09:11

Hrvatska nogometna reprezentacija u svom je trećem nastupu u skupini D u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo koje će se 2024. godine igrati u Njemačkoj, ostvarila drugu pobjedu svladavši u Rijeci Latviju sa 5:0.

Dvostruki strijelac za Hrvatsku bio je Bruno Petković u trećoj i u 44. minuti, a po jedan gol su dodali Luka Ivanušec u 13. minuti, Andrej Kramarić u 68. minuti i Mario Pašalić u 78. minuti. Utakmica je usmjerena ka laganoj pobjedi Hrvatske na samom otvaranju. Gvardiol je u trećoj minuti izborio slobodni udarac sa 25 metara lagano iskosa s lijeve strane, izvođenja se prihvatio Petković koji je prebacio živi zid i pogodio gornji desni kut nemoćnog Purinša.

Na 2:0 povisio je Ivanušec u 13. minuti, Perišić je prošao po lijevoj strani, ubacio u peterac gdje se u gužvi najbolje snašao novi veznjak Feyenoorda. Neposredno prije odlaska na odmor ponovno je Perišić odradio posao u pripremi pogotka, opet je probio lijevu stranu i zatim poslao prizemnu loptu kroz peterac koju je na drugoj vratnici dočekao nečuvani Petković i lagano ju skrenuo u mrežu.

Sredinom nastavka izbornik Zlatko Dalić je obavio nekoliko zamjena, a novoušli igrači bili su u akciji kod posljednja dva pogotka. Čim je stupio na travnjak, Barišić je u 68. minuti izveo slobodni udarac s lijeve strane, a lopta je pala pred nogu Kramariću koji ju je s četiri metra proslijedio u mrežu.

U 78. minuti u strijelce se upisao i Pašalić, on je prihvatio loptu oko sredine igrališta, sjurio se prema vratima i pogodio sa 20-ak metara. Hrvatska sada ima sedam bodova, dok je Latvija i nakon četvrtog nastupa ostala na nuli. Za tri dana Hrvatska će gostovati kod Armenije.