
Nogometni klubovi iz Wwin lige BiH već su neko vrijeme na zimskom odmoru, što je idealna prilika za pregled statistike protekle polusezone, piše Korner365.
Kada je riječ o kartonima, mnoge je iznenadilo što je banjalučki Borac momčad s najmanje žutih kartona i momčad koja nije zaradila nijedan crveni karton tijekom polusezone. Naime, aktualni prvak BiH tijekom jesenskog dijela prvenstva skupio je samo 12 žutih kartona, što ga čini „najkorektnijom“ momčadi lige.
Najviše žutih kartona, njih čak 46, dobili su mostarski Velež i tuzlanska Sloboda, dok su iza njih GOŠK s 43 i Igman s 40 žutih kartona. Slijede Sarajevo s 39, Radnik s 37, Sloga i Posušje s po 35, zatim Željezničar s 34, Široki Brijeg s 27 i Zrinjski s 22 žuta kartona.
U kategoriji crvenih kartona najviše su zaradili GOŠK i Sloga, svaki po 4. Slijede momčadi s po 3 crvena kartona, a to su Sarajevo i Igman. Po 2 crvena kartona zaradile su tri momčadi: Velež, Široki Brijeg i Zrinjski. Tri momčadi završile su jesenski dio prvenstva s jednim crvenim kartonom – Radnik, Sloboda i Željezničar – dok su bez isključenja ostali Posušje i Borac.