(VIDEO) Stanišić pogotkom u posljednjoj minuti spasio Bayer, klub mu posvetio poruku na hrvatskom

Stanišić je u dva navrata spašavao Bayer poraza u sudačkoj nadoknadi.

BILD.BA | 10. SVIBNJA 2024. | 08:23

Josip Stanišić zabio je Romi u 97. minuti uzvratne utakmice polufinala Europa lige i tako pomogao Bayeru sačuvati nevjerojatan niz nepobjedivosti u ovoj sezoni.

Njemački prvak igrat će protiv Atalante za naslov u Europa ligi, nakon što je u uzvratnoj polufinalnoj utakmici odigrao 2:2 protiv Rome u Leverkusenu i s ukupnih 4:2 izborio finale. Bila je ovo 49. utakmica u nizu ove sezone u kojoj Bayer nije izgubio.

Roma je do 82. minute golovima Leandra Paredesa imala prednost od 2:0, a onda je autogol Gianluce Mancinija otvorio Bayeru šansu za finale. Ipak, prijetio je prekid nevjerojatnog niza utakmica bez poraza za nove njemačke prvake, a da se to ne dogodi, pobrinuo se hrvatski reprezentativac koji u Bayeru igra na posudbi iz Bayerna.

Stanišić ušao u 90., zabio u 97. minuti

Stanišić je u igru ušao u 90. minuti, a sedam minuta kasnije probio se po desnoj strani, ušao u kazneni prostor gostiju, varkom se oslobodio čuvara i lijevom nogom pogodio mrežu koju je branio Mile Svilar. Svojom 49. ovosezonskom utakmicom bez poraza Bayer je oborio rekord Benfice star 59 godina po neporaženosti u jednoj sezoni u svim natjecanjima.

Zasluge za to ima i Stanišić koji je u dva navrata spašavao Bayer poraza u sudačkoj nadoknadi. Ukupno je u ovoj sezoni zabio tri gola, prvi u veljači Bayernu u pobjedi 3:0, a potom dva koja su utjecala na niz nepobjedivosti.

Poruka na engleskom i hrvatskom jeziku

Oba je zabio u 97. minuti. Protiv Dortmunda je bio precizan 21. travnja za konačnih 1:1, a jučer protiv Rome za 2:2. To je natjeralo i administratora Bayerovih društvenih mreža da mu posveti posebnu poruku nakon postignutog gola Romi, prenosi Index.hr.

Ovaj potez Stanišića nitko nije očekivao, pogledajte što je napravio najtraženijem treneru svijeta

Na profilu kluba koji klub vodi na engleskom jeziku na društvenoj mreži X (bivši Twitter) osvanula je poruka "Josipe Stanišiću, jako te volim". Nešto kasnije poruka istog sadržaja osvanula je i na hrvatskom jeziku. "Volim te, Josipe", pisalo je.