
U sportskoj dvorani Pecara u Širokom Brijegu će 13. veljače Marko Perković Thompson održati svoj prvi od dva zakazana koncerta.
Na terenu je već velik broj radnika koji su krenuli s postavljanjem bine i montažom pozornice.
Velik dio opreme već je unutar dvorane, a kamioni su posljednjih dana neprestano dovozili nove pošiljke. Palete, kutije, kablovi i dijelovi konstrukcije raspoređeni su uz rubove, dok se u središtu, na terenu, polako oblikuje pozornica koja će biti glavno mjesto glazbenog spektakla.
Pozornica još uvijek nije u potpunosti montirana, no radovi su u punom jeku. Dio konstrukcije već je podignut, dok se ostatak dovršava u etapama, uz precizno slaganje elemenata i stalnu provjeru stabilnosti. Organizacija je vidljivo uhodana, a prema informacijama s terena sve teče prema planu i očekuje se da će sve biti spremno na vrijeme.
Osim radova na pozornici, u unutrašnjosti dvorane planirano je postavljanje štandova za prodaju pića. I taj dio priprema već je krenuo – u tijeku je unošenje velikih količina pića, koje se skladišti i raspoređuje po predviđenim zonama, kako bi sve bilo spremno za tisuće posjetitelja.
Pecara, koja je godinama domaćin velikih sportskih događaja, ovih dana poprima sasvim drugačiji izgled. Ono što se već sada osjeti u zraku jest činjenica da će ovo biti najveći koncert ikada održan u Pecari i koji podiže ljestvicu produkcije na razinu kakva ondje dosad nije viđena.
S obzirom na veliki interes i brzinu prodaje ulaznica, Thompsonov tim odlučio je organizirati drugi koncert u Širokom Brijegu, koji će se održati dan kasnije, u subotu 14. veljače.
Cijene ulaznica kreću se od 80 KM za parter te 120 KM za tribinu, ranije je Marko Banožić, glasnogovornik MUP-a ŽZH, za Bljesak.info potvrdio kako se prema najavi organizatora, po koncertu očekuje dolazak 4.000 – 5.000 posjetitelja.
Uoči koncerata Marka Perkovića Thompsona, koji će se održati u petak i subotu, 13. i 14. veljače 2026., u GSD Pecara u Širokom Brijegu, u vremenu od 20 do 23 sata, Policijska uprava Široki Brijeg obavijestila je javnost o sigurnosnim i prometnim uputama.
Kako je priopćeno, u užem krugu Gradske sportske dvorane nije dopušteno parkiranje vozila. Istodobno je naglašeno kako je zabranjeno korištenje pirotehničkih sredstava, kao i unošenje oružja te drugih predmeta pogodnih za nanošenje ozljeda.
Policija će tijekom oba dana osiguravati i nadzirati održavanje koncerata, a promet će se, prema potrebi, privremeno regulirati i preusmjeravati na prilazima gradu te prema perifernim dijelovima Širokog Brijega.
Tijekom cijelog vremena održavanja koncerata u pripravnosti će biti i specijalno službeno vozilo "Pauk" radi uklanjanja nepropisno parkiranih vozila.
Građanima se preporučuje da svoja vozila parkiraju izvan središta grada, kao i da ne parkiraju na kolnicima i nogostupima.
Organizatori javne priredbe i policija pozvali su posjetitelje na poštivanje navedenih uputa kako bi se osigurala sigurnost svih sudionika i nesmetano odvijanje događaja. Javnost će, navode, o eventualnim dodatnim uputama biti pravodobno obaviještena.