Pet pasa napalo i teško ozlijedilo ženu u Hrvatskoj

Napad se dogodio u ponedjeljak, 17. ožujka, prijepodne

HINA | 18. OŽUJKA 2025. | 10:42

Pet pasa napalo je i teško ozlijedilo 66-godišnju ženu u Daskatici pokraj Čazme, a vlasnik pasa, 55-godišnji muškarac, kazneno je prijavljen i uhićen zbog teškog kaznenog djela protiv opće sigurnosti, priopćili su u utorak iz bjelovarske policije.

Napad se dogodio u ponedjeljak, 17. ožujka, prijepodne, na nerazvrstanoj cesti. Dok se žena šetala, psi su potrčali prema njoj, srušili je na tlo i teško izgrizli po glavi i tijelu. Hitna pomoć prevezla ju je u bjelovarsku bolnicu, gdje su joj utvrđene ozljede opasne po život.

Policija je odmah intervenirala, a u istragu su uključeni i veterinarski inspektor te veterinarska stanica iz Čazme. Pregledom je utvrđeno da od pet pasa samo jedan ima čip, no s isteklim cjepivom, dok ostali nisu ni čipirani ni cijepljeni. Psi su oduzeti i smješteni u Veterinarsku stanicu Bjelovar jer su se slobodno kretali neograđenim imanjem.


Vlasnik je uhićen i priveden u policijske prostorije. Nakon kriminalističkog istraživanja, 18. ožujka je predan pritvorskom nadzorniku uz kaznenu prijavu Općinskom državnom odvjetništvu u Bjelovaru.


VIŠE IZ RUBRIKE:
VIŠE NA TEMU:
Ocjenjivati i komentirati mogu samo registrirani članovi. Ako još niste registrirani na portalu Bild.ba, učinite to ovdje. Ako jeste registrirani, prijavite se ovdje.
ANKETA
Tko će biti prvak HNL-a ove godine?
Dinamo
Hajduk
Rijeka
Nitko od navedenih
Kliknite na odgovor za koji želite glasati.