Odgođeno suđenje za teroristički napad u Zenici: Razlog će iznenaditi mnoge!

FOTO: SUD BIH

U optužnici se navodi da bi cilj napada bio kažnjavanje učenjaka i pripadnika Islamske zajednice u BiH.

FENA | 1. LISTOPADA 2024. | 09:39

Suđenje Mirzi Kapiću, optuženom za planiranje terorističkog napada u Zenici, odgođeno je zbog nedolaska državnog tužioca.

Sudac Miroslav Janjić primijetio je da nije nazočan tužitelj Dubravko Čapara, kao ni njegova zamjena.

- Sud će zatražiti očitovanje Tužiteljstva - rekao je Janjić.


Kapić je optužen da je sredinom 2023. godine, s ciljem ozbiljnog zastrašivanja stanovništva i destabilizacije društva, sa poznatim osobama, dogovorio i planirao napad na džamiju “Bosna” u Zenici, koji bi izvršio postavljanjem eksplozivne naprave. njemu, korištenjem internetskih aplikacija putem mobitela.

U optužnici se navodi da bi cilj napada bio kažnjavanje učenjaka i pripadnika Islamske zajednice u BiH koji objavljuju fetve protiv terorističke organizacije ISIL, kao i prijavljivanje njenih pripadnika.

Datum novog ročišta bit će poznat naknadno, javlja Detektor.


VIŠE IZ RUBRIKE:
Ocjenjivati i komentirati mogu samo registrirani članovi. Ako još niste registrirani na portalu Bild.ba, učinite to ovdje. Ako jeste registrirani, prijavite se ovdje.