Još se traga za Dankom Ilić, dvogodišnjom curicom koja je jučer oko 13:45 nestala u prigradskom naselju Banjsko polje, nedaleko od Bora u Srbiji. Danka je u trenutku nestanka na sebi imala ljubičaste hlače i maslinastozelenu jaknu.
Majka je ispričala kako je Danka nestala dok je ona išla dati vode starijem djetetu. "Okrenula sam se da dam vodu drugom djetetu i kada sam pogledala ponovo, nje tu nije bilo", ispričala je uplašena majka za Telegraf.
Vijest o nestanku brzo se proširila društvenim mrežama. U potrazi sudjeluju vojska, policija, psi tragači, ali i građani. U Srbiji je prvi put aktiviran sustav Amber alert pod nazivom "Pronađi me". Informacije o nestaloj curici poslane su SMS-om svim građanima Srbije.
Nenad Periš: Vjera nikada ne posustaje
Nenad Periš, čiji je sin Matej nestao u noći s 30. na 31. prosinca 2022. u Beogradu, prije nego što je njegovo tijelo pronađeno pet mjeseci kasnije u Dunavu, oglasio se o nestanku malene Danke.
Potraga u Baltimoreu se nastavlja: Šest osoba još nije pronađeno, pretpostavlja se da su mrtvi
"Znam koliko im je u ovim trenucima teško. Prošao sam to, dani iščekivanja su najteži... Dankinim roditeljima želim poručiti 'vjera nikada ne posustaje'. Zato se molim Bogu da im da snage i da ne gube nadu. S roditeljima, obitelji iskreno se molim da nam svima da snage da dočekamo sretan kraj", kazao je.