
Koruška policija u ponedjeljak je iz prometa isključila 23-godišnjeg vozača koji je prebrzo vozio južnom autocestom (A 2).
23-godišnji bh. državljanin iz okruga Villach vozio je automobil u ponedjeljak u 22.05 sati južnom autocestom (A 2) kod Arnoldsteina (okrug Villach) u smjeru Italije brzinom od 196 km/h, piše Kroativ.
Međutim, na ovom dijelu rute dopušteno je samo 130 km/h. Brzina vožnje određena je kalibriranim brzinomjerom.
Vozaču iz BiH privremeno je oduzeta vozačka dozvola i zabranjeno mu je daljnje upravljanje vozilom. 23-godišnjak je prijavljen nadležnim tijelima i nema sumnje da ga čeka ogromna kazna. Prema izračunu kazna bi mu mogla biti i do 5000 eura (za prekršaj brzine na autoputu u rasponu od 50-70 km/h više od dopuštenog zakon predviđa kazne od 300 do 5000 eura.)