Hrvatske tenisačice izgubile od Bugarske

U drugom okršaju Gergana Topalova bila je bolja od Tare Würth sa 6-4, 2-6, 6-3.

HINA | 11. TRAVNJA 2023. | 15:59

Hrvatske tenisačice doživjele su i drugi poraz na turniru Prve skupine Billie Jean King Cupa u turskoj Antalyji. Nakon Danske izgubile su i od Bugarske.

Nakon poraza od Danske (1-2), hrvatske tenisačice izgubile su i od Bugarske koja nakon prva dva meča vodi s nedostižnih 2-0.

U prvom meču dana Petra Marčinko je izgubila od Lie Karatančeve sa 6-4, 3-6, 3-6. Hrvatska tenisačica je odlučujućem, trećem setu vodila sa 3-1, no njezina suparnica je osvojila pet gemova u nizu i tako donijela pobjedu svojoj reprezentaciji.

Wurth je u prvom setu povela sa 4-1 uz dva breaka, no Topalova je uzvratila s pet gemova u nizu i tri oduzeta servisa za 6-4. U drugom setu je hrvatska tenisačica povela 2-0, Bugarka je uzvratila izjednačivši na 2-2, no u nastavku seta Wurth je nanizala četiri gema za 6-2 i izjednačenje u setovima.

U odlučujućem, trećem setu Tara je napravila prvi break povevši 2-1. No, Topalova je odmah uzvratila izjednačivši na 2-2. Bugarska tenisačica je pri vodstvu 3-2 još jednom oduzela servis svojoj suparnici i potom povela 5-3. Wurth je u devetoj igri imala dvije break lopte za povratak u meč, ali ih nije iskoristila.

Slijedi još meč parova za koji su prijavljene Würth i Lucija Ćirić-Bagarić s hrvatske, te Isabella Šinikova i Julija Terzijska s bugarske strane.