Francuska svladala Belgiju i plasirala se u četvrtfinale, gledatelji su utakmicu ocijenili razočaravajućom

Više puta prijetio je Aurelien Tchouameni iz daljine, a najbolju priliku prvog dijela imao je Marcus Thuram.

BILD.BA | 1. SRPNJA 2024. | 20:10

Poznat nam je i peti putnik u četvrtfinale Europskog nogometnog prvenstva u Njemačkoj.

Bit će to Francuska koja je u Düsseldorfu rezultatom 1:0 bila bolja od Belgije. Pogodak odluke pao je u 85. minuti kada je vlastitu mrežu zatresao Jan Vertonghen. Francuska će u četvrtfinalu će igrati s Portugalom ili Slovenijom, koji izlaze na teren od 21 sat.

Francuzi su na cijelom turniru u četiri utakmice zabili tri gol, od kojih su dva bili autogolovi. Gol iz igre nije dao još nijedan francuski igrač, budući da je Kylian Mbappe u grupnoj fazi protiv Poljske zabio iz penala. U današnjoj utakmici Francuzi su bili bolja ekipa od samog početka kada se igralo gotovo isključivo u belgijskoj polovici.

Više puta prijetio je Aurelien Tchouameni iz daljine, a najbolju priliku prvog dijela imao je Marcus Thuram nakon sjajnog ubačaja Julesa Koundea s desne strane, ali Thuram je glavom pucao tik pored gola. S druge strane najraspoloženiji je bio Kevin De Bruyne.

Kapetan Belgije je u drugom poluvremenu u prilike gurao Romelua Lukakua i Yannicka Carrasca, ali njihovi pokušaji su zaustavljeni. Činilo se da idemo prema produžecima, ali u 85. Francuska je povela, prenosi Index.hr.