Čović otkrio kada će se formirati vlast u mostarskoj i srednjobosanskoj županiji

FOTO: FENA/EMANUEL SOČA

Nakon sastanka s predstavnicima vlasti u Županiji Posavskoj

BILD.BA | 15. OŽUJKA 2023. | 00:16

Lider HDZ-a Dragan Čović nakon sastanka s predstavnicima vlasti u Županiji Posavskoj u Orašju komentirao je i odnose na razini Federacije BiH, ali i pojedinih županija. Upitan je što se događa u Unsko-sanskoj županiji, gdje su neki od partnera s razine FBiH (NES i SBiH) odlučili se za pravljenje koalicije sa SDA i DF-om, Čović je kazao da ne zna što se događa u županijama.

– Ne znam što se događa na razini županija. Vidite kako se sporo odvijaju procesi u županijama. Mi smo taktizirali kad je u pitanju Posavska županija, ali smo među prvim uspostavili vlast. Čim završimo Federaciju, mi ćemo završiti i HNŽ i SBŽ. Bit će različitih kombinacija i do sada ih je bilo. Mene ne iznenađuju takve promjene. Vidjeli ste i u ZDŽ da je to bilo napregnuto, nešto slično je i na sarajevskom, tuzlanskom, goraždanskom području – rekao je Čović za RTV HB.




Kazao je da je to interes drugih, “a mi gledamo svoj interes”. Dodao je da će partnerstvo što se tiče FBiH staviti na papir u narednih nekoliko dana.

– Tako ćemo sve definirati što se tiče resora i institucija i vjerujem da ćemo rok koji je postavljen za 5. ili 6. travanj ispoštovati, a kako će to ići u narednih godinu dana, vidjet ćemo i pratit ćemo – zaključio je Čović.

VIŠE IZ RUBRIKE:
VIŠE NA TEMU:
Ocjenjivati i komentirati mogu samo registrirani članovi. Ako još niste registrirani na portalu Bild.ba, učinite to ovdje. Ako jeste registrirani, prijavite se ovdje.