Čelnici Barcelone su najavili drastičan potez: Između ostalog traže i ponavljanje utakmice

Nakon susreta se najviše priča o suđenju, odnosno o situaciji iz 29. minute kada je Lamine Yamal zamalo postigao pogodak.

BILD.BA | 24. TRAVNJA 2024. | 17:09

Nakon odigranog El Clasica, javio se predsjednik Barcelone Joan Laporta koji traži da se utakmica ponovi pa su Katalonci povukli neočekivan potez.

Nogometaši Real Madrida slavili su preokretom 3:2 protiv rivala Barcelone na Santiago Bernabeuu te time osigurali prvenstvenu titulu. Odlučujući pogodak postigao je Jude Bellingham koji je još jednom presudio Kataloncima.

Ipak, nakon samog susreta najviše se priča o suđenju, odnosno o situaciji iz 29. minute kada je Lamine Yamal zamalo postigao pogodak.

Predsjednik Barcelone Joan Laporta najavio je tražio od tamošnjeg Saveza da klubu preda snimke komunikacije između suca i VAR sobe u konkretnoj situaciji, ali na to nisu pristali, piše Gol.hr.

Odlučili se za radikalan potez

Odlučili su se čelnici Barcelone za još oštriji pristup, najavili su da će tužiti Španjolski nogometni savez te da će rješenje ove situacije tražiti na sudu. Laporta tvrdi da će, ako se utvrdi da je Barcelona oštećena, tražiti ponavljanje utakmice.

Hrvatski kapetan nakon utakmice bio je zadovoljan rezultatom. "Ova pobjeda nas je približila osvajanju prvenstva. Ondje smo gdje smo htjeli biti, s 11 bodova prednosti pa nam ostaje još samo malo da osvojimo ligu", izjavio je Modrić.

Emotivne scene sa Santiago Bernabeua kruže internetom: Navijači Reala u suzama: 'Luka, ne ostavljaj nas'

Vodeći Real Madrid tako ima 81 bod, a drugoplasirana Barcelona 70, šest kola prije kraja prvenstva.