
Boksački svijet s nestrpljenjem iščekuje subotnji meč između Tysona Furyja i Oleksandra Usyka. Pobjednik će postati prvi apsolutni prvak teške kategorije, ali i vlasnik posebnog pojasa.
Ono što je drugim sportašima medalja ili pehar to je boksačima pojas, a pojas za kojeg će se boriti legendarni dvojac bit će zaista poseban. Naima, predsjednik WBC organizacije, Mauricio Sulaiman, prošlog je mjeseca bio u Vatikanu i sa sobom ponio poseban suvenir.
Tom ga je prilikom u svojim odajama primio poglavar Katoličke crkve, papa Franjo, kojem je Sulaiman na blagoslov donio WBC pojas za prvaka.
This is a lifetime moment when Pope Francis blessed the belt for @Tyson_Fury vs @usykaa #RingofFire presented by @Turki_alalshikh pic.twitter.com/cbxryLujC9— Mauricio Sulaiman (@wbcmoro) May 16, 2024
Ukrajinac i Britanac
Pomalo je to bizarna odluka ako na umu imamo da se meč održava u Rijadu, pod posebnim pokroviteljstvom Saudijske Arabije te uz glavnu organizaciju Turkija Alalshikha. Saudijska Arabija, kao i cijeli Arapski poluotok, poznati su kao područje u kojem su kršćani često metom različitih vrsta diskriminacije.
Papa Franjo se našao u ozbiljnim problemima: Cijela situacija bi mogla završiti tužbom
Predsjednik WBC-a inače je jedan od najomraženijih ljudi iz vrha svjetskog boksa. Njegova obitelj već desetljećima drži kontrolu nad ovom organizacijom, a sam Sulaiman bio je umješan u više kontroverznih situacija, prenosi Direktno.hr.